× Inzerát nie je aktívny

Tabakové priesady | Tetaberta.sk - bazár, inzercia zadarmo

 Tabakové priesady, foto 1 Dom a záhrada, Zo záhradky | Tetaberta.sk - bazár, inzercia zadarmo

Ponúkam tabakové priesady 1€/ks , semená tabaku Virginia (Nicotiana tabacum), 1.000ks/5 € , 2.000ks/8€, 5.000ks/18€ + poštovné 1,85 €. Semená doručím na dobierku v obálke aj s návodom na pestovanie zdarma, do troch pracovných dní po celej SR.Ponúkam aj tabakové priesady odrody Virginia a Havana 1€/ks, sušený tabak Viržinia a Havana na plnenie dutiniek, 50€/kg.

Z jednej rastliny je výdatnosť cca 200g sušeného tabaku, z ktorého sa dá vyrobiť minimálne 200ks cigariet( 1 karton a viac).

Tabak Virginia sa vyznačuje jemnou tabakovou chuťou, pracná a komplikovaná fermentácia tabaku nie je nutná, čo je veľká výhoda odrody Virginia. Chutí lahodne aj bez fermentácie. Všetky ostatné odrody tabaku sa bez fermentácie nedajú fajčiť ( extrémne štípu, chutia ako sušená tráva alebo suché orechové lístie:-))).

60% celosvetovej produkcie tabaku je práve odroda Virginiaa Havana , všetky svetoznáme značky cigariet ju používajú ako základnú odrodu a ďalšie tajné prímesi a chemikálie, ktoré si každý výrobca prísne stráži.

Doma dopestovaný tabak je v zmysle platnej legislatívy SR a EÚ povolené zákonom, navyše je najmenej škodlivý a hlavne fajčí sa celý rok takmer zadarmo ( 200ks dutiniek s filtrom = 1,15€).

Je vhodný aj na pestovanie na balkóne alebo v byte ako exotická okrasná palma v 15L- 25L nádobe (napr. plastový kýbeľ ). Tak isto je vhodný na sezónny, úžitkový, extrémne rýchlo rastúci živý plot 2 - 3m vysoký, ktorý sa dá na konci sezóny každoročne vyfajčiť...-))
Tabak nevyžaduje priame slnko, neznáša premočené pôdy a výborne znáša sucho.

Ekonomika pestovania tabaku:
Pri spotrebe 1 - 2 - 3 bal. cigariet denne( 3€ - 6€ - 9€) x 365 dní = 1.100€ - 2.200€ - 3.300€, to je ročná úspora pri vlastnom dopestovaní tabaku za 5€...

Celé pestovanie a spracovanie tabaku je veľmi jednoduché, investícia je 5 € + práca, ale efekt je prekvapujúco obrovský. Žiadna poľnohospodárska plodina nedá z 1m2 30 €, resp. 900sk, len tabak Virginia. Neváhaj, čas sejby je tu:
1.marca až 1.mája sa seje , výsadba od 15,mája do 20 júna. 1. zber tabaku už v polovičke augusta, 2.zber v polovičke septembra a 3. posledný zber v polovičke októbra, v závislosti od počasia v lete a na jeseň. Detailnejšie o pestovaní v bezplatne priloženom návode na pestovanie tabaku.

Podobné inzeráty

1 Eur

Kategória: Dom a záhrada / Zo záhradky
Mesto: Galanta
Obnovené: 13.5.2019
Predajca: Milan Lax Farmička
ID: 128055

Milan Lax Farmička
Share Share Share