Vážení používatelia,
od 01. 03. 2024 bude prevádzka portálu tetaberta.sk ukončená. Od tohto dátumu nebude možné pridávať nové inzeráty ani zvýrazňovať existujúce inzeráty, avšak inzeráty zverejnené pred týmto dátumom budú zverejnené nasledujúcich 30 dní.

Po uplynutí 30 dní od 01. 03. 2024 bude stránka tetaberta.sk nenávratne vymazaná, vrátane všetkých inzerátov, osobných údajov, ktoré používatelia poskytli portálu v súvislosti s registráciou používateľského účtu a prípadných záloh týchto údajov.

Ďakujeme za pochopenie

× Inzerát nie je aktívny

Predaj pozemkov pre RD- Beňuš okres Brezno. Plocha pozemku 930m2. Cena 52 €/m2. www,BBreality.sk | Tetaberta.sk - bazár, inzercia zadarmo

Predaj pozemkov pre RD- Beňuš okres Brezno.  Plocha pozemku 930m2. Cena 52 €/m2. www,BBreality.sk, foto 1 Reality, Pozemky | Tetaberta.sk - bazár, inzercia zadarmo

-Realitná spoločnosť BB-REALITY, s.r.o. exkluzívne ponúka na predaj štyri zo šiestich stavebných pozemkov v panenskej prírode s veľkolepým výhľadom na Fabovu hoľu a Nízke Tatry, 10 km od okresného mesta Brezno- v obci Beňuš- o výmere 930 m2 plus podiel na prístupovej ceste. Na hranici pozemku je elektrina, možnosť pripojenia na verejný vodovod a plánovaná korporatívna studňa. Na pozemok je garantované vydanie stavebného povolenia.
Príjemný životný štýl, tiché prostredie, blízkosť panenskej prírody a veľmi dobrá občianska vybavenosť sú dôležité vlastnosti, ktoré Vám uvedená lokalita prináša.
Sumarizácia:
- Výstavba 6 rodinných domov/ 2 pozemky predané.
- Garantované vydanie stavebného povolenia.
- Prístupová komunikácia (+podiel na ceste)
- Južná orientácia
- Dostupné Inžinierske siete:
 voda: verejný rozvod pitnej obecnej vody - v dosahu (v réžii záujemcu)
 voda: korporatívna studňa - (v réžii záujemcu)
 elektrina: verejný rozvod el. energie z novo vybudovaného nn vedenia – na hranici pozemku (v réžii záujemcu)
 odpad - vybudovanie žumpy (v réžii záujemcu)
- Občianska Vybavenosť: Základná škola s materskou škôlkou, multifunkčné ihrisko, kostol, pohostinstvo, potraviny, zdravotná starostlivosť (všeobecný lekár, detský lekár, zubná ambulancia), pošta, knižnica, kaderníctvo, dostupná autobusová a železničná doprava.
-Zabezpečíme Vám:
-bezplatnú konzultáciu s advokátom v renomovanej advokátskej kancelárii pri príprave zmluvnej dokumentácie, kompletný právny servis pri predaji nehnuteľnosti, vrátane dohodnutia podmienok a vypracovania Rezervačnej zmluvy, autorizovanej Kúpnej zmluvy a Návrhu na vklad do Katastra nehnuteľností.
- hypotekárne poradenstvo, vrátane kompletnej finančnej analýzy, kontrola úverového registra pre nastavenie celého procesu financovania kúpy pozemku a výstavby rodinného domu –
ponuky zo všetkých bánk šité na mieru podľa Vašich možností a predstáv, kompletná príprava zložky potrebná pre schválenie úveru, zabezpečenie znalca pre znalecký posudok.

Viac informácií Vám radi poskytneme telefonicky, na osobnej obhliadke alebo v kancelárii spoločnosti BB-REALITY, s.r.o. – Skuteckého 17, Banská Bystrica (zabezpečené parkovanie)- Ing. Jan Vundr- 0907 99 88 77, 048 419 18 17,

Realitná kancelária BB-REALITY, s.r.o., je členom Realitnej únie SR a riadi sa jej Realitným kódexom. Cena nehnuteľnosti je konečná, zahŕňa províziu realitnej kancelárie, kompletný právny servis zabezpečovaný renomovanou advokátskou kanceláriou, poradenstvo k prevodu nehnuteľnosti a bezplatnú ponuku financovania prostredníctvom úveru.

Obec Beňuš sa nachádza medzi Fabovou hoľou a Nízkymi Tatrami 10 km od Brezna. Dominanta obce – rímskokatolícky Kostol Nanebovzatia Panny Márie pochádza z roku 1778. V Obci sídli odštepný závod štátneho podniku Lesy SR. Beňuš je nositeľom ľudovej kultúry pomocou folklóru, krojov, alebo zachovanej ľudovej architektúry. K obci patria aj miestne časti Gašparovo a Filipovo. V okolí je nádherná príroda Nízkych Tatier – skvelé možnosti turistiky a oddychu.
Okres: Brezno
Mikro- región: HOREHRON
Prvá písomná zmienka: 1380
Nadmorská výška: 557 m.n.m.
Počet obyvateľov: 1152
Výmera katastra: 2659 ha
Časti obce: Beňuš, Filipovo, Gašparovo
Zaujímavosti:
– Kostol Narodenia Panny Márie
– Kaplnka sv. Jána Nepomuckého
– pamätník SNP v Beňušskej doline

História obce
Pôvodne banská osada sa spomína v roku 1380 ako Beneshawa, v roku 1563 ako Benusch, Benesioum, v roku 1808 ako Buňuš, v roku 1920 ako Beňuša, v roku 1927 ako Beňuš; maďarsky Benesháza. Obec patrila banskej komore. Intenzívnou ťažbou dreva a pálením uhlia pre erárne bane a huty sa obec v 17. storočí rozšírila o ďalšie tzv. handle: Filipovo, Gašparovo, Braväcovo, Srnkovo a Podholie. V roku 1828 mala obec v 46 domoch 341 obyvateľov. Okrem práce v lesoch a na pílach sa zaoberali obyvatelia chovom dobytka. V osade Gašparovo bola v rokoch 1903-1907 postavená píla. Za I: ČSR obec trpela nezamestnanosťou.

Podobné inzeráty

52 Eur

Kategória: Reality / Pozemky
Mesto: Brezno
Obnovené: 3.12.2023
Predajca: Vundr
ID: 928428

Vundr
Share Share Share