Doberman - čistokrvné šteniatka, doveziem - celá SR... | Tetaberta.sk - bazár, inzercia zadarmo

Doberman - čistokrvné šteniatka, doveziem - celá SR..., foto 1 Zvieratá, Psy | Tetaberta.sk - bazár, inzercia zadarmo

Predám šteniatka plemena Doberman (Dobermann), narodené 24.6.2022. K odberu budú k dispozícii od polky augusta. Šteniatka aj rodičia majú kompletnú veterinárnu starostlivosť, sú čistokrvné, bez PP, s kompletnou zdravotnou dokumentáciou. Sú každodenne socializované, v kontakte s ľudmi, aj domácimi zvieratami, čo je veľmi dôležitá časť výchovy šteňaťa v tomto štádiu.

Matka aj otec sú kľudnej, no nebojácnej povahy. Ako správny Doberman má byť. Je možné vidieť oboch rodičov, na fotkách su spolu pripúšťané pod veterinárnym dohľadom 21.04.2022. Otec je hnedý, matka klasická čierna s takzvaným pálením. Jedná sa teda o obidve farby, ktoré spĺňajú klasifíkáciu plemena podľa FCI.

Tri šteniatka (2x psík + 1x fenka) sú vzácne hnedé po otcovi, ostatných 5 je klasických čiernych s pálením (3 psíky + 2 fenky).

Doberman je výnimočné plemeno, veľmi ľahko cvičiteľné, extrémne inteligentné (5. miesto v rebríčku pracovnej inteligencie psov). Je to zrejme najdisciplinovanejší pes spomedzi všetkých plemien, čo znamená, že keď sa už niečo naučí, tak to bude plniť na sto percent, či sa mu chce, alebo nechce. Touto vlastnosťou sa odlišuje od všetkých ostatných psov a je na ňom vidieť, že jeho najvyššia priorita je splniť pánovi všetko, čo mu vidí na očiach.

Doberman je plemeno, ktoré je navyše veľmi empatické, samoučivé... Pozorne sleduje, čo sa okolo neho deje, reakcie pána a sám sa snaží zistiť, čo sa od neho očakáva. Toto z neho činí naozaj výbornú voľbu prakticky do akýchkoľvek podmienok. Napríklad keď sme kúpili nové sliepky, tak ráno naša dobermanka Jacky pustila na dvor všetky naše staré sliepky, ktoré s ňou fungovali roky, ale nepustila ani jednu novú, kým jej to pán nevysvetlil. Proste ten pes sám vie, že tieto sú naše, tamtie tu nemajú čo robiť...

Osobitnou kapitolou je vzťah psa s deťmi. Existujú neuveriteľné videá, ako dobermany inštinktívne strážia ba až babysitterujú prakticky všetky druhy detí od baťoliat, maximálne opatrne, citlivo, pozorne. Bez toho, aby ich to niekto učil. To isté platí aj o oboch našich rodičoch. Ak teda máte obavu, či sa doberman hodí k deťom, garantujem Vám, že budete veľmi milo prekvapení.

Podobné inzeráty

350 Eur

Kategória: Zvieratá / Psy
Mesto: Revúca
Obnovené: 24.8.2022
Predajca: Radoslav Čajko
ID: 926472

Radoslav Čajko
Telefón:: 094 XXX Zobraziť celé
Poslať správu predajcovi Rozbaliť

Dbajte na bezpečnosť!
Neplaťte predom, napr. za dopravu. Neuvádzajte svoje telefónne číslo ani adresu pri prvom kontakte. Viac o bezpečnosti!

Share Share Share